Jak działa filtr SWEDROP™?

- Potrzebujemy innowacji, aby rozwiązać nasze problemy z wodą – stwierdził Janez Potočnik, europejski komisarz ds. środowiska w latach 2004-2014.

Zastosowanie innowacyjnego filtru firmy Sweden Water Purification AB jest bardzo proste. Wystarczy go włożyć do studzienki. Nie trzeba jej w żaden sposób dostosowywać. To jedyny na świecie opatentowany filtr pływający, który pasuje do wszystkich typów studzienek. Dzięki niemu mamy pewność, że dalej ze studzienki popłynie rurami oczyszczona woda.

Filtry wody deszczowej SWEDROP™ absorbują zanieczyszczenia w trzech etapach: najpierw eliminowane są zanieczyszczenia węglowodorowe, a następnie zanieczyszczenia metalami ciężkimi. W dalszej kolejności oczyszczana jest warstwa na powierzchni wody. SWEDROP™ filtruje nie tylko napływającą, ale obecną w studzience wodę.

Aby proces oczyszczania był skuteczny, zostały w nim wykorzystane najlepsze absorbenty, które sprawdziły się nie tylko w laboratoriach badawczych, ale również w praktyce:

  • włókno polipropylenowe, które stosuje się do przewodów na płyny oleiste oraz do oczyszczania ścieków przemysłowych z węglowodorów. Producent SWEDROP™ przeprowadził obszerne badania, aby znaleźć włókno, które najlepiej oczyszcza wody powierzchniowe;
  • aktywny węgiel to bardzo często stosowany pochłaniacz zanieczyszczeń ogólnych. W SWEDROP™ użyty został granulat, który zapewnia łatwy przepływ wody przez filtr jednocześnie woda ma kontakt z aktywnym węglem na dużej jego powierzchni.
  • żużel wielkopiecowy, który został rozdrobniony i frakcjonowany. Adsorbuje wiele metali ciężkich, jak i fosfor i amony. Materiał ma silne właściwości wiążące w stosunku do substancji, które adsorbuje. Jest to ważny czynnik w całym procesie oczyszczania.

To dlatego SWEDROP™ filtruje oleje oraz ponad 100 substancji chemicznych i metale ciężkie.